راهنمای خرید

کاترپیلار، ژنراتور مورد استفاده در صنایع و کشاورزی

ژنراتور گازی کاترپیلار

ژنراتور گازی کاترپیلار، ژنراتورهای غالب برای تولید برق پشتیبان در اکثر صنایع، کشاورزی و معادن می‎باشند.

امروزه این ژنراتورها در بخش‎ تاسیسات تجاری و صنعتی، گلخانه‎ها، خدمات رفاهی، کشاورزی و فرآوری مواد غذایی، محل‎های دفن زباله، تصفیه‎خانه‎های فاضلاب و معادن زغال سنگ برای تولید نیرو مورد استفاده قرار می‎گیرند.

بعلاوه کاترپیلار، درحال توسعه مجموعه‌های ژنراتور Cat است که می‌توانند با سوخت‌های ویژه مانند گاز سنتز، گاز کوره کک وغیره کار کنند.

ژنراتور گازی کاترپیلار، نمونه‌های تعهد شرکت کاترپیلار به راه‌حل‌های انرژی است که به مشتریان کمک می‌کند از منابع انرژی پایدارتر در تاسیسات تجاری و صنعتی، گلخانه‎ها، خدمات رفاهی و غیره استفاده کنند.

تاسیسات تجاری و صنعتی

بسیاری از امکانات تجاری مانند استراحتگاه‎ها، مراکز خرید، ساختمان‎های اداری بلند‎مرتبه، دانشگاه‎ها، مراکز داده و بیمارستان‎ها، همچنین کارخانه‎های صنعتی، پالایشگاه‎ها و نیروگاه‎های گرمایش منطقه‎ای می‎توانند با اجرای سیستم CHP با استفاده از گاز به عنوان منبع سوخت ژنراتور، هزینه‎های عملیاتی را کاهش دهند.

گلخانه‎ها

تاسیسات گلخانه‎ای نیز از گاز طبیعی با سیستم CHP استفاده می‎کنند.

مجموعه‌های ژنراتور گاز کاترپیلار می‌توانند الکتریسیته برای بارهای الکتریکی، انرژی گرمایی برای گرم کردن گلخانه‌ها و دی اکسید کربن بازیافتی از اگزوز موتور را به عنوان یک کود آلی فراهم کنند.

خدمات رفاهی

شرکت‎های برق می‎توانند مجموعه‎های ژنراتور گازی کاترپیلار را به طور مداوم به کار گیرند.

این امر به ویژه در غیاب یک نیروگاه متمرکز قابل اعتماد، یا در جایی که تولید برق با گاز طبیعی از یک نیروگاه متمرکز، ارزان‎تر و قابل اطمینان‎تر است، سودمند است.

کشاورزی و فرآوری مواد غذایی

بیوگاز که به عنوان محصول جانبی بسیاری از فرآیندهای کشاورزی، فرآوری مواد غذایی و صنعتی به دست می‎آید، به عنوان منبع سوخت برای مجموعه ژنراتور گازی کاترپیلار استفاده می‎شود.

آنها به طور خاص برای کار بر روی بیوگاز طراحی شده‎اند، بنابراین هزینه‎های عملیاتی را کاهش می‎دهند.

مجموعه‌های مولد سوخت کم‌مصرف به گونه‌ای طراحی شده‌اند که سوخت را با تغییراتی در محتوای متان که در عملیات بیوگاز معمولی است، مدیریت کنند.

تابلو برق Cat (کاترپیلار) و کنترل‎های اصلی به موازات ژنراتور، با شبکه برق محلی تنظیم می‎شوند تا برق تجدیدپذیر را صادر کنند.

در غیر این صورت می‎توان برق را به صورت محلی توزیع و استفاده کرد. برای تاسیسات راه دور، برق تولید شده را می‎توان از طریق امکانات موجود در محل مصرف کرد.

محل‎های دفن زباله

گاز محل دفن زباله، که بیشتر از متان و دی اکسید کربن تشکیل شده است، به طور طبیعی به عنوان زباله‎های آلی که در محل‎های دفن زباله تجزیه می‎شوند تولید شده است.

مکان‌های دفن بهداشتی مدرن با هدف کاهش ردپای کربن موجود، این گاز را به عنوان سوخت تجدیدپذیر در سیستم‌های برق دفن زباله استفاده می کنند سیستم‎هایی که به صورت Cat پیکربندی شده‎اند.

این سیستم‎ها، برق قابل اطمینان و سازگار با محیط زیست را به جامعه محلی ارائه می‎دهند.

تصفیه‎خانه های فاضلاب

بسیاری از تاسیسات تصفیه فاضلاب از گاز متان، که حاصل زباله‎های کارخانه‎ای است، به عنوان منبع سوخت استفاده می‎کنند.

این گاز از متان و دی اکسید کربن تولید شده توسط هاضم‎ کننده‎های فاضلاب مورد استفاده در فرآیند تصفیه آب تشکیل شده است.

مجموعه‌های ژنراتور Cat (کاترپیلار) از سوخت برای تامین برق و گرمای نیروگاه، جهت سرویس‎دهی به بارهای حرارتی کارخانه و تسریع فرآیند تصفیه فاضلاب استفاده می‌کنند.

معادن زغال سنگ

نیروگاه‎های گاز طبیعی Cat (کاترپیلار) می‎توانند به طور قابل اعتمادی از عملیات مرتبط با استخراج مواد معدنی مانند مس، سنگ آهن، طلا و نقره در غیاب یک ابزار برق متمرکز، پشتیبانی کنند.

سیستم‌های استخراج برق، برای برآورده کردن تقاضای انتقال چرخه‎های بار الکتریکی خاص، به عملیات‎های معدنی طراحی شده‌اند.

برنامه‎های تخصصی

رشد جمعیت در سراسر جهان باعث افزایش تقاضا برای منابع جدید تولید برق می‎شود.

در عین حال، تمرکز فزاینده بر کارایی و کاهش ضایعات در بخش تولید برق، باعث تغییر در استفاده از سوخت‌های گازی متعارف و غیرمتعارف جایگزین می‌شود.

امروزه، کاترپیلار در حال همکاری با فروشندگان و مشتریان در سراسر جهان برای توسعه مجموعه‌های ژنراتور Cat است که می‌توانند با سوخت‌های ویژه مانند گاز سنتز، گاز کوره کک و گاز کوره بلند کار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *