راهنمای خرید

کارکرد و مزایای ژنراتور گازی برق پشتیبان

کارکرد و مزایای ژنراتور گازی برق پشتیبان

ژنراتور استندبای یک راه حل برق پشتیبان است که در صورت قطع برق، انرژی عملیات صنعتی یا امکانات شما را فراهم می‎کند.

ژنراتورهای استندبای معمولاً با یک سوئیچ انتقال خودکار جفت می‎شوند که باعث می‎شود ژنراتور، چند ثانیه پس از قطع برق، شروع به کار کند.

یکی از مزایای این ژنراتورها، اتصال مستقیم آنها به خط لوله گاز طبیعی است، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد مخزن سوخت نیست.

ژنراتور استندبای یک راه حل برق پشتیبان است که در صورت قطع برق، انرژی را برای عملیات تجاری، برنامه ‎های تجاری و صنعتی یا امکانات شما فراهم می‎کند.

ژنراتورهای استندبای معمولاً ثابت هستند و به یک پد بتنی نیاز دارند که به عنوان فونداسیون، معمولاً در خارج از تأسیسات شما قرار دارد.

ژنراتورهای استندبای گازی

یکی از مزایای ژنراتورهای گازی استندبای این است که مستقیماً به خط لوله گاز طبیعی در محل شما متصل می‎شوند، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد مخزن سوخت نیست.

تا زمانی که خط اصلی تاسیسات گاز کار می‎کند، ژنراتور می‎تواند به طور نامحدود بدون نیاز به سوخت‎گیری کار کند.

نقطه ضعف ژنراتورهای گازی، فرکانس بالاتر تعمیر و نگهداری است و در هنگام بلایای طبیعی مانند طوفان، گردباد و زلزله، خطوط لوله گازی، اولین ابزاری است که برای جلوگیری از آتش سوزی یا انفجار احتمالی، قطع می‎شود.

نحوه کارکرد ژنراتورهای استندبای به عنوان راه حل برق پشتیبان

ژنراتورهای استندبای تجاری مستقیماً به تابلوی برق تأسیسات شما متصل می‎شوند و با تغذیه سوخت خارجی مانند گازوئیل یا گاز طبیعی به عنوان راه حل برق پشتیبان عمل می‎کنند.

در مورد ژنراتورهای تجاری، اندازه ژنراتور به همراه نوع سوخت تعیین می‎کند که به چه چیزی و برای چه مدت می‎توان برق‎رسانی کرد.

ژنراتورهای استندبای معمولاً با یک ATS (سوئیچ انتقال خودکار) جفت می‎شوند که باعث می‎شود ژنراتور استندبای در عرض چند ثانیه پس از قطع برق، شروع به کار کند.

نحوه عملکرد ATS به این صورت است که سوئیچ پس از قطع برق، ارتباط تاسیسات شما را با شبکه اصلی برق قطع می‎کند.

پس از قطع ارتباط ایمن و کامل تاسیسات با شبکه اصلی برق، سوئیچ از ژنراتور می‎خواهد که شروع به کار کند و به تابلوی برق تاسیسات، برق‎رسانی کند.

هنگامی که برق شبکه اصلی، دوباره وصل می‎شود، سوئیچ انتقال خودکار، ژنراتور را خاموش می‎کند و تاسیسات را مجددأ به شبکه اصلی برق وصل می کند.

بزرگترین ویژگی ایمنی استفاده از ژنراتور با ATS این است که از برگشت برق به شبکه جلوگیری می‎کند.

تغذیه برگشتی یک اتفاق خطرناک است که در آن ژنراتور برق را به شبکه اصلی می‏فرستد، که می‎تواند منجر به آتش‎سوزی، آسیب جدی یا حتی کشته شدن کارگران برقی شود که در تلاش برای بازگرداندن برق به منطقه شما در خطوط برق کار می‎کنند.

اگر از نصب ATS با ژنراتور خود منصرف شوید، گزینه جایگزین استفاده از MTS (سوئیچ انتقال دستی) می‎باشد که لازم است شخصی به طور فیزیکی در کنار ژنراتور باشد و سوئیچ را بچرخاند.

در صورت قطع برق، باید برنامه‎های اضطراری اضافی تنظیم شود، مثلاً اگر یک کارمند برای روشن کردن ژنراتور در هنگام قطع برق آماده باشد و پس از بازیابی برق، ژنراتور را خاموش کند.

این امر نه تنها می‎تواند به طور بالقوه کارمند را در معرض آسیب قرار دهد، بلکه احتمال وقوع تغذیه برگشتی را نیز افزایش می‎دهد.

مزایای یک ژنراتور استندبای

ژنراتورهای تجاری استندبای که به عنوان راه حل برق پشتیبان مورد استفاده قرار می‎گیرند، نه تنها چراغ‎ها را روشن نگه می‎دارند، بلکه می‎توانند محیط‎های کاری ایمن را برای شما و کارمندانتان نیز حفظ کنند.

این بدان معناست که جریان متناوب یا گرما می‏تواند بدون نقص، به دلیل افت توان به کار خود ادامه دهد.

سیستم‌ها و تجهیزات کامپیوتری خودکار مانند سرورها، ماشین‌آلات پردازشی تولیدی و حتی سیستم‌های امنیتی را می‌توان با یک ژنراتور استندبای تجاری پشتیبان، حفظ و راه‏اندازی کرد.

مهمتر از همه، داشتن یک ژنراتور استندبای که می‎تواند عملیات تجاری شما را ادامه دهد، به معنای کاهش روند نزولی سود و حفظ بهره‎وری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *